Najbliższy termin kursu: 22.05.2024

PLN 600
  • Szkolenie obejmuje 35 godzin
  • Prowadzone jest metodą e-learningową

Szkolenie okresowe kierowców Łódź zawodowych to jedyne wymaganie w przypadku osób, które uprawnienia w odpowiednich kategoriach uzyskały przed 10 września 2009r., ponieważ wówczas nie muszą one odbywać szkoleń w zakresie kwalifikacji zawodowej.

Natomiast bez względu na to czy kierowca takie szkolenie kwalifikacji zawodowych z mocy obowiązujących przepisów prawa kończył, czy też nie, jego wiedza i kwalifikacje muszą być odnawiane. Temu służy właśnie szkolenie okresowe, które kierowcy zawodowi mają obowiązek odbyć co pięć lat, aby przedłużyć kwalifikację zawodową. Nie wiąże się ono z dodatkowymi egzaminami, natomiast w jego ramach odbywają się zarówno zajęcia teoretyczne w formie e-learningu, jak i praktyczne (21 godzin dotyczących tematów ogólnych, uniwersalnych dla wszystkich kierowców oraz 14 godzin dostosowanych do konkretnego kierowcy i posiadanych przez niego uprawnień i obowiązków związanych ze specyfiką wykonywanej pracy). Przed rozpoczęciem szkolenia okresowego należy także uzyskać elektroniczny Profil Kierowcy Zawodowego.